Čo znamená smäd po víťazstve!

Čo znamená smäd po víťazstve!fotografie z otvorených zdrojov

Hivon Ngetik z Kene v Austin City Marathon (USA) preukázali neuveriteľné ľudské schopnosti – nielen slušný výsledok, ale aj neúnavná vôľa zvíťaziť.

Stalo sa tak, že sily opustili dvadsaťdeväťročného bežca tesne pred cieľom – len päťdesiat metrov. Od roku ak by bola vylúčená z pravidiel maratónu nedokončila, toto dievča, ktoré už získalo svoju poslednú silu, to prekonalo vzdialenosť na všetkých štyroch.

Je potrebné poznamenať, že Khivon bol počas celého maratónu v počet vodcov a na cieľovej čiare sa jej zdalo rovnaké. To umožnilo kenský bežec, napriek tomu, že bol taký pomalý dokončiť, v tomto závode stále trvať čestné tretie miesto – ona výsledkom sú 3 hodiny 4 minúty 2 sekundy.

Prvé miesto víťaza maratónu bolo Cynthia Jerop (Keňa) – jej výsledok je 2 hodiny 54 minút 22 sekúnd. Ako vidíme, ona mierne pred Hivon Ngetik, napriek tomu, že tento takmer dosiahla cieľovú čiaru, ale takmer sa plazila. Aká sila vôle!